середу 18 2024

 

21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру, ініційований ООН, як символічне нагадування про важливість діалогу та припинення насильства. Це день, коли людство об’єднується заради спільної мети — побудови мирного майбутнього. У статті йдеться про історію свята і роль освіти у вихованні культури миру, а також про різні активності, які допоможуть залучити дітей до цієї важливої теми.

Довідка про Міжнародний День Миру

Міжнародний День Миру відзначають 21 вересня щороку з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Це день всесвітньої відмови від насильства й заклик до глобального припинення вогню. Вперше це свято почали відзначати в 1981 році, тоді його святкували у третій вівторок вересня, у день відкриття сесії ООН. Проте, з 2002 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення перенести святкування на 21 вересня, щоб щорічно нагадувати всьому світу про важливість миру.

Цього дня ООН закликає всі країни тимчасово зупинити військові дії та припинити насильство, хоча б на 24 години. Це символічний крок, який підкреслює, що лише через мирний діалог і переговори можна досягти сталого прогресу й користі для людства. Війни та агресія не можуть бути засобом вирішення конфліктів, вони лише завдають горя і розрухи.

Одним із символів цього дня є Дзвін миру, відлитий із монет, зібраних дітьми з 60 країн світу. На ньому викарбувано просте, але сильне послання: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін був подарований ООН Японією в 1954 році й тепер щороку лунає двічі: один раз у день весняного рівнодення і другий – на Міжнародний день миру. Генеральний секретар ООН особисто дзвонить у Дзвін, щоб символічно оголосити мир усьому світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар