Корисні посилання



https://vseosvita.ua/news/pamiatka-hovorimo-ukrainskoiu-pravylno-7568.html



http://lib.rada.gov.ua/ Бібліотека Верховної Ради України
http://www.nplu.org/ Національна парламентська бібліотека України. 
http://www.nbuv.gov.ua/ Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. 
http://gntb.gov.ua/ua/ Державна науково-технічна бібліотека (ДНТБ) України.
http://www.lsl.lviv.ua/ Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Електронні ресурси навчальних закладів освіти України
http://library.kpi.ua/ru Науково-технічна бібліотека ім. Г.І.Денисенка Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут».
http://lib-gw.univ.kiev.ua/ Наукова бібліотека ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
http://biblio.co.ua/0 Науково-технічна бібліотека Київського національного університету технологій і дизайну.
http://library.lp.edu.ua/ Науково-технічна бібліотека Національного університету "Львівська політехніка".
http://library.tntu.edu.ua/ Науково-технічна бібліотека Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя.
http://library.kname.edu.ua/index.php/uk/ Бібліотека Харківського національного університету міського господарства ім.О.М.Бекетова
http://nure.ua/uk/education/library/ Наукова бібліотека Харківського національного університету радіоелектроніки.
http://library.kpi.kharkov.ua/ Науково-технічна бібліотека Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" .
http://lib.khnu.km.ua/ Наукова бібліотека Хмельницького національного університету.

Електронні каталоги бібліотек Херсону
http://elibrary.kspu.edu/ Електронний каталог наукової бібліотеки Херсонського державного університету. 
http://lib.kherson.ua/catalog.htm Електронний каталог Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.
http://77.121.4.243:8087/jirbis2/ Електронний каталог 



https://vseosvita.ua/news/flesh-kartky-ta-trenazher-zno-iak-lehko-pidhotuvatysia-do-ispytiv-6970.html




12 безкоштовних українських та закордонних онлайн-бібліотек

Якщо книга – джерело знань, то бібліотека – шлях до нього. Не претендуючи на вичерпність викладу, пропонуємо вам посилання на відкриті українські та закордонні бібліотеки.

Українські бібліотеки
Відкрита книга https://sites.google.com/site/openbookclassic/– безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.
Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури – окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.
Поетика – поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.
Портал Національної бібліотеки України імені Вернадського – найбільша в Україні база даних наукової літератури. Серед послуг, що пропонуються онлайн-пошук документів та інформаційних ресурсів, доступ до електронних повнотекстових інформаційних ресурсів, розміщених у вільному Інтернет-доступі, отримання довідково-консультаційної інформації.
Закордонні бібліотеки
Найбільшою англомовною базою безкоштовних цифрових книг є Internet Archive. Цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів. До складу цього онлайн-ресурсу входить також Проект Гутенберг, що містить понад 36 тисяч безкоштовних електронних книг. Знайти потрібний твір можна, використовуючи пошук за мовою або тематикою книги.
OpenLibrary – бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.
Електронна бібліотека української літератури Торонтськогго університету (Канада) http://sites.utoronto.ca/elul/index.html– особистий проект  професора університету Максима Тарнавського. Бібліотека створена для забезпечення вільного і безкоштовного доступу до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до українськомовних текстів обмежений.
Бібліотека  Університету Аделаїди містить роботи з літератури, філософії, релігії, історії та інших тематик, а також твори художньої літератури мовою оригіналу.
Бібліотека Пенсильванського університету налічує більше двох мільйонів безкоштовних електронних книг, тематика – від історії до юриспруденції та медицини. Книги можна завантажити у форматі zip або txt.
Bartleby пропонує доступ до художньої та наукової літератури.
ERIC – інформаційний центр навчальних ресурсів (The Education Resources Information Center, ERIC), фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США, надає доступ до 1,5 мільйона бібліографічних записів – цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням, з яких приблизно чверть доступні у повнотекстовій версії.
Перелік, звісно, не є вичерпним. Будемо раді, якщо ви поділитеся з читачами ГУРТа ресурсами, які використовуєте, в коментарях.

Немає коментарів:

Дописати коментар