четвер 19 2024

 


«Подаруй бібліотеці книгу!» - благодійна акція до Всеукраїнського дня бібліотек - 2024

 Гарною традицією є те, що люди роблять книжкові подарунки своїм друзям, коханим, рідним, знайомим і навіть незнайомцям. Часто трапляється, що, прочитавши книжку, яка справила на нас надзвичайне враження, відкривши нові і корисні знання, ми хочемо, аби якомога більше людей дізналися про її важливий зміст. Ідеальний спосіб досягти цього – це зробити книжковий дарунок бібліотеці, адже це саме те місце, де книга житиме багато років і слугуватиме джерелом знань для численних поколінь читачів.
    В нашому закладі  освіти 
з 20 вересня стартує  благодійна акція до Всеукраїнського дня бібліотек «Подаруй бібліотеці книгу!», в результаті минулорічної акції наша бібліотека збагатилась на 17 книг сучасної літератури.

Читай українське! Люби українське! Цінуй українське!

середу 18 2024

 

21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру, ініційований ООН, як символічне нагадування про важливість діалогу та припинення насильства. Це день, коли людство об’єднується заради спільної мети — побудови мирного майбутнього. У статті йдеться про історію свята і роль освіти у вихованні культури миру, а також про різні активності, які допоможуть залучити дітей до цієї важливої теми.

Довідка про Міжнародний День Миру

Міжнародний День Миру відзначають 21 вересня щороку з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Це день всесвітньої відмови від насильства й заклик до глобального припинення вогню. Вперше це свято почали відзначати в 1981 році, тоді його святкували у третій вівторок вересня, у день відкриття сесії ООН. Проте, з 2002 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення перенести святкування на 21 вересня, щоб щорічно нагадувати всьому світу про важливість миру.

Цього дня ООН закликає всі країни тимчасово зупинити військові дії та припинити насильство, хоча б на 24 години. Це символічний крок, який підкреслює, що лише через мирний діалог і переговори можна досягти сталого прогресу й користі для людства. Війни та агресія не можуть бути засобом вирішення конфліктів, вони лише завдають горя і розрухи.

Одним із символів цього дня є Дзвін миру, відлитий із монет, зібраних дітьми з 60 країн світу. На ньому викарбувано просте, але сильне послання: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін був подарований ООН Японією в 1954 році й тепер щороку лунає двічі: один раз у день весняного рівнодення і другий – на Міжнародний день миру. Генеральний секретар ООН особисто дзвонить у Дзвін, щоб символічно оголосити мир усьому світу.

четвер 12 2024

 


📖Чим корисне читання під час війни?
📚Зараз не всі можуть і хочуть повернутися до звичної рутини, зокрема до читання. Але є й ті, для кого книжки стають розрадою та допомогою у складні часи.
📚Звісно, ви не повинні змушувати себе читати. Але якщо вас зупиняє лиш те, що це зараз не на часі — наступні аргументи можуть переконати вас у зворотному.
1️⃣Читання відволікає. Воно допомагає абстрагуватися від жахливої реальності й постійного читання новин та бодай на деякий час забути про війну.
📖Можна взяти за звичку читати під час повітряної тривоги. Це допоможе згаяти час та відволіктись від місця й ситуації, в яких знаходитеся.
📖Коли довго читаєш, настає момент, коли існує лише книга і ти. Такі моменти дуже корисні, аби перемкнутись.
2️⃣Читання стимулює пізнання. Деякі книжки — з історії, філософії, культури та політики — допомагають краще відрефлексувати те, що відбувається в Україні зараз.
📖Книжки допомагають поглибити знання про становлення нашої нації, зрозуміти, які були передумови й причини кривавої війни, а часом навіть і заспокоїтися.
📖Читання робить нас обізнаними, допомагає аналізувати, що в майбутньому допоможе відстояти свою точку зору в будь-якій історичній суперечці.
3️⃣Читання зберігає психічне здоров’я. Час за книжкою допомагає знизити тривожність, сфокусуватися на моменті тут і зараз та навіть краще спати.
📖Читання знижує стрес. Читаючи, немов ставиш на паузу всі турботи, починаєш більш методично дихати й ніби повертаєшся до звичного життя.
📖Читання поновлює емоційний ресурс, допомагає мозку впоратися з невідомістю.
4️⃣Читання додає сил і витримки. Особливо це стосується книжок, які описують події, схожі на ті, що переживають зараз українці.
📖Досвід тих, хто жив під час Другої світової, дає розуміння, що все закінчиться і ми зможемо все переосмислити й передати цей досвід далі.
📖Читаючи книжки, де є війна, приходить усвідомлення, що люди вже проходили через подібне, відчуваєш подвійну емпатію до персонажа й асоціюєш себе з ним.
5️⃣Читання нагадує, що життя триває. Психологи радять за можливості повертатися до звичних ритуалів. І читання - одна з таких активностей, яка доступна зараз всім.
📖Це те заняття, що допомагає відчувати себе як у мирний час — коли можна було просто сісти й спокійно почитати книгу.
📖Це ритуал, який допомагає знаходити часточку нормальності у своєму житті й нагадує, що життя продовжується навіть у війні.
6️⃣Читання прокачує. Книжки — чи не найпростіший спосіб навчатися нового навіть у бомбосховищі. А після війни отримані знання обов’язково знадобляться.
📖Читаючи ви здобуваєте нові знання і можете бути корисним для оточення.
📖Фахова література завжди дає мотивацію для розвитку та поштовх рухатися в майбутнє.