пʼятницю 26 2023

26 травня — день паперових літачків

 


    І хоч свято не має офіційного статусу, його відзначають тисячі любителів однієї з найбільш простих і доступних іграшок у світі.
Науковці стверджують, що перші задокументовані згадки про використання паперових літачків доходять до Стародавнього Китаю і датуються століттями до нашої ери.
    І не дивно, адже папір теж винайшли китайці. Тривалий час ніхто не думав про те, що їх можна використовувати як прототипи майбутніх літаків. І лише в XIX столітті паперові літачки почали використовувати як прототипи для побудови справжніх. В журналах друкувалися матеріали, які на прикладі літачків пояснювали принципи аеродинаміки. Якщо ж говорити про іграшкове застосування паперових літачків, то його бум відбувся під час Другої світової війни. Оскільки більшість країн обмежували використання металу та пластику, папір став доступним матеріалом для створення іграшок. Так паперові літачки і стали популярними.
Відтак усе більше людей почали складати літачки не просто заради задоволення, а й на результат. І хоча тривалий час жодні світові змагання не проводилися, найкращі показники все одно записували в Книгу рекордів Гіннеса. Але у 2006 році відбувся перший турнір Bull Paper Wings у змаганнях паперових літачків.
На цьому турнірі переможець визначається у трьох категоріях: тривалість польоту, довжина та аеробатика. Для усіх типів змагань встановлені схожі правила: літачок має бути зроблений з листка A4, його вага не має перевищувати 100 грам. А змагання проходять у приміщенні без вітру та вентиляторів.
Отже, приєднуйтесь до свята й організовуйте швиденько свій турнір із запуску літачків!!!
А як зробити найкращий літачок та дізнатися про підготовку українців до світового турніру дивіться за посиланням
⬇️

Немає коментарів:

Дописати коментар