середу 28 2022

Бабин Яр: пам'ять на тлі історії


В Україні вшанують 81-і роковини подій у Бабиному Яру

    Сьогодні 81-і роковини трагедії Бабиного Яру. Тільки під час окупації Києва в роки Другої світової війни гітлерівці знищили майже 100 тисяч цивільних та військовополонених - євреїв,  українців,  ромів та представників інших національностей. 
    Бабин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва.
Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів ОУН, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.
Факти про трагедію
Бабин Яр. Цікаві факти


    Загалом за роки Другої світової війни, за різними оцінками, у Бабиному Яру полягло від 100 до 150 тисяч осіб. Серед них були учасники українського визвольного руху, євреї, роми, караїми, радянські військовополонені, пацієнти психіатричних лікарень тощо.
Бабин Яр поряд з Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії.

    Через десятки років цю катастрофу чинять на нашій землі росіяни. Справжні некрополі вже зафіксовані у Бучі та Ізюмі, Оленівці та Ірпіні. А скільки ще звірств та жорстокості ми побачимо після звільнення всіх окупованих територій...Сьогодні росія чинить свій “Голокост від куль”, намагаючись знищити нас як націю. Проте в них нічого не вийде. Ми вистоїмо. Ми переможемо. І ніколи не забудемо.

Більше інформації за посиланнями👇👇👇

1941 рік: трагедія Бабиного Яру

https://gazeta.ua/

Бабин Яр: память на тлі історії




Немає коментарів:

Дописати коментар