вівторок 25 2022

    Україна на державному рівні вшановує пам’ять жертв трагедії, починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру». Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

    Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу.
    Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. Бабин Яр став останнім місцем і для його численних ув’язнених, некрополем для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Вічна пам’ять невинно убієнним, усім жертвам Голокосту.

Для ознайомленням з більш обширнішою інформацією переходьте за посиланнями

Голокост в Україні: «У кожному великому селі є свій маленький «Бабин Яр» 

БАБИН ЯР: пам'ять на тлі історії Віртуальна виставка Музей історії міста Києва Український інститут національної пам’яті

День пам'яті жертв Голокосту 2022: дата, історія та план заходів у Києві


 


Немає коментарів:

Дописати коментар