понеділок 20 2021

21 грудня - День народження кросворду



Жоден людський розум не в силах вигадати таку

 головоломку, яку б інша людина, наділена певною

 кмітливістю та правильним її застосуванням,

 була б не в силах розгадати.

Едгар По


Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку “cross-word puzzle”. Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету “Нью-Йорк уорлд”, де він був надрукований 21 грудня 1913 року.


Цікаві факти про кросворди

1.  Найбільший кросворд світу, який був опублікований, склав Роберт Трюко з Квебека (Канада). 82951 клітка і 25614 слів.
2.  Максимальну кількість кросвордів склав Андріан Белл. З січня 1930 до своєї кончини в 1980 році він надіслав у газету «Таймс» 4 520 кросвордів.
3. Найпродуктивнішим упорядником кросвордів на сьогоднішній день є Роджер Ф. Сквайерс. Він «виробляє» щотижня 35 публікованих завдань.
4. У травні 1966 лондонська газета «Таймс» отримала лист від жінки з острова Фіджі, яка повідомила, що їй тільки що вдалося вирішити кросворд 673 у випуску газети від 4 квітня 1932. Таким чином, максимально витрачений час на розгадку кросворду становить 34 роки.
5. Мінімальний час на вирішення кросворду з газети «Таймс» — 3 хвилини 45 секунд — затратив в ході змагання, організованого радіопрограмою ВВС «Сегодня», 43-річний англієць Ройне Дін в грудні 1970 року.
6.  На сьогодні перше місце серед укладачів кросвордів займає Роже Боукарт з бельгійського міста Брюгге. Своє 65-річчя він відзначив тим , що запропонував для книги рекордів Гіннесса найбільший у світі кросворд  довжиною 31 метр і шириною 53 сантиметри, який містив 50 400 слів. На складання кросворду пішло чотири роки. Тільки питання до нього зайняли 2734 сторінки.
7.   Розгадування кросвордів  приносить неабияку користь. По-перше, розвиває інтелектульно, по-друге, допомагає удосконалити навички обчислень, перевірити свої знання, зокрема з математики, розширити кругозір. Та й, просто, це цікаве проведення дозвілля.



Немає коментарів:

Дописати коментар