середу 31 2021

 

🔹️1 квітня 1809 року народився відомий письменник Микола Васильович Гоголь.
🔹️Постать Гоголя — цікава та багатогранна.
🔹️ Микола Гоголь (уроджений Яновський) вийшов із багатодітної сім’ї — був третьою дитиною із дванадцяти. Всього було шість хлопчиків і шість дівчаток.
🔹️Мати Гоголя вважалася першою красунею Полтавщини, була видана заміж у 14 років за батька письменника, на той час удвічі від неї старшого. Дитячі роки Гоголя пройшли в батьківському маєтку, в селі Василівці (раніше — Яновщина, нині — Гоголеве Шишацького району).
🔹️Загальновідомо, що талант, геніальність нерідко супроводжуються різноманітними неординарностями. Микола Гоголь не був винятком із цього правила. За сучасним розумінням він був неабияким диваком і містиком. Приміром, подейкують, що Гоголь полюбляв ходити на похорони, носити чорний одяг, гуляти на кладовищах. 😲І працював письменник здебільшого вночі.😲
⚠️Цікаві факти з життя письменника👇
🔸️Справжнє прізвище письменника – Яновський, однак відомо, що він використовував ще 7 псевдонімів.
🔸️Микола Гоголь був дуже сором’язливим. Як тільки у компанії з’являлася незнайома людина, то одразу виходив із кімнати. Він ніяковів у товаристві з незнайомцями.
🔸️Однак це не завадило йому подорожувати Європою і навіть відвідати Єрусалим у якості паломника.
🔸️Ще за юнацьких років Гоголь почав проявляти зневагу до грошей, через що постійно бідував, існував на невелику чиновницьку платню.
🔸️Як правило, мешкав у друзів і напрошувався до когось із заможних людей, що їхали за кордон, у компанію, і йому часто не відмовляли, адже Гоголь був гострословом, чудовим компаньйоном у мандрівці. А у довгій дорозі цікавий співрозмовник – на вагу золота.
🔸️Довгий ніс – причина страждань сором’язливого Гоголя. На його прохання художники змінювали форму носа у прижиттєвих портретах. Робили це кожен по своєму, тому обличчя письменника на картинах буває різним.😉
🔸️І фотографуватися теж не любив. Завжди ховав своє обличчя, або навмисно кривив його. Через це його рідко запрошували на світські заходи.
🔸️Маленький зріст письменника теж не додавав йому впевненості у житті. Та це не завадило Гоголю-ліцеїсту опанувати студентську сцену. З неї він викликав сміх не зовнішнім виглядом, а гострим слівцем і чудовою акторською грою.
🔸️ Гоголь у дитинстві не демонстрував успіхів у навчанні. "Туп, слаб, резов”, - так характеризували Гоголя його вчителі з училища. 😯
🔸️Досить посередньо писав Гоголь й шкільні твори. Реалізовувався юнак здебільшого як актор у театрі ліцею. Але проявляв себе яскраво!
🔸️ Акторські здібності молодого Гоголя дозволяли не помічати його негарних рис, невеликого зросту, сором’язливості.
🔸️Та, понад усе він мріяв стати великою, значною, видатною особистістю. Пошук своєї особливої місії в житті поступово приводить його в літературу.
🔸️Миколу Гоголя вирізняла феноменальна пам'ять. Жодна деталь, жодна, на перший погляд, неважлива дрібниця не проходила поза його увагою. Його пам'ять зберігала усе.
🔸️Загалом Гоголь відзначався тим, що дуже швидко писав свої твори (йому вистачило одного місяця, щоб створити «Ревізора»). Але упродовж усього життя удосконалював створене.
🔸️Писав свої твори переважно стоячи. А спав — лише сидячи. 😲
🔸️Зріст Миколи Васильовича був 160 см.
🔸️Дебют письменника – поема «Ганц Кюхельгартен», не отримала схвалення критиків. У розпачі молодий Гоголь викупив усі примірники книги і спалив їх!😲
🔸️Гоголь міг безжально знищити написане ним, якщо робота здавалася йому невдалою.
🔸️До певної міри Гоголь був перфекціоністом – людиною, яка в усьому прагнула досягти максимальної досконалості. У літературній діяльності він ніби керувався настановою: «Спалити те, що має хиби й розпочати знову, у ліпший спосіб». Кожного разу при цьому письменник ніби знищував частинку самого себе. Будучи незадоволеним другим томом «Мертвих душ» Гоголь без вагань піддає його вогню.
🔸️Перед написанням «Тараса Бульби» Микола Гоголь три місяці гостював на Волині, яку згодом там і змалював.
🔸️У Гоголя була пристрасть до рукоділля. Він любив в’язати на спицях шарфи, кроїти сестрам сукні, ткати пояса, шити для себе шийні хустки.🤗
🔸️У своїх кишенях Гоголь завжди носив солодощі, які постійно жував, бо був "страшенним солодкоїжкою". Особливо любив гризти під час роботи або розмови шматочки цукру. Живучи в готелі, ніколи не дозволяв прислузі забирати поданий до чаю цукор, збирав його та навіть ховав.😊 🔸️Сучасники письменника згадували, що руки Гоголя часто були липкими через те, що він постійно їв солодке.😆
🔸️Микола Васильович любив готувати і часто пригощав друзів галушками та варениками.
🔸️Ще він варив особливий напій із козячого молока з додаванням рому, який жартома називав "гоголем-моґелем". А після подорожі до Італії він захопився місцевою кухнею, особливо полюбив макарони з сиром пармезан.🍝
🔸️ Однією з численних примх письменника була пристрасть до катання хлібних кульок. Поет і перекладач Микола Берг згадував: "Гоголь або ходив по кімнаті, з кутка в куток, або сидів і щось писав, катаючи кульки з білого хліба, про які говорив друзям, що вони допомагають вирішенню найскладніших і найважчих завдань. Коли він нудьгував за обідом, то знову ж катав кульки і непомітно підкидав їх у квас або суп тим, хто поруч сидять ... ".
🔸️ Гарний почерк, за словами письменника, він виробив під час праці держслужбовцем. Це все, що подарували йому 3 роки офісної роботи.
🔸️ Дуже сильно боявся блискавки. Погана погода згубно впливала на психічний стан Миколи.
🔸️Пропозицію руки і серця видатний письменник зробив раз за все життя, але отримав відмову. Ім'я його обраниці – Анна Вільєгорська, яка не погодилась на шлюб із Гоголем за 2 роки до його смерті.
🔸️Заповіт Микола Гоголь написав за 7 років до смерті.
🔸️ За 9 днів до смерті письменник спалив усі папери зі свого портфеля (а разом з ними й другий том «Мертвих душ») й провів ніч у сльозах й молитві.😢
🔸️Гоголь упродовж життя страждав на різні фобії, наслідком чого ставали часті депресії, нервові розлади. Чи не найбільшою фобією Гоголя була так звана тафефобія – страх бути похованим живцем. 😲
🔸️Крім цього психічного комплексу, письменником нерідко оволодівав острах захворіти, в зв’язку з чим він остерігався торкатися багатьох побутових речей.
🔸️Ймовірна причина смерті письменника – добровільна відмова від їжі.😲
⚠️️Є декілька версій смерті Миколи Гоголя. По одній із версій письменний заснув літургічним сном і прокинувся вже у труні.
⚠️️По іншій версії класик навмисно заморив себе голодом через відкидання їм усього плотського.
⚠️Третя версія свідчить про те, що помилкове лікування письменника трьома лікарями, які не знали про існування один одного, призвело до того, що усі вони виписували Гоголю один й той самий препарат каломель, який містить в собі ртуть. Через потрійне прийняття цих ліків, сталося передозування, яке, в свою чергу, викликало інтоксикацію організму та посприяло отруєнню ртутною отрутою.
🔸️Опис майна Гоголя після смерті показав, що залишилося особистих речей на суму 43 рублі 88 копійок. Його речі були обносками і говорили про повну байдужість письменника до свого зовнішнього вигляду в останні місяці його життя. У той же час дві з гаком тисячі рублів були передані Гоголем на благодійні цілі нужденним студентам.
🔸️Микола Гоголь прожив складне й водночас дивовижне життя.

Усе його коротке життя – це і драма, і містика, і гра. Й суцільна загадка...

Немає коментарів:

Дописати коментар