середу 10 2021

10 лютого - День парасольки.

 

ЦІКАВИНКИ ПРО ПАРАСОЛЬКУ 

1. У Китаї парасоля існувала ще в XI столітті до нашої ери. Батьківщиною парасолі вважають Китай або Єгипет. В обох цих країнах парасоля була символом влади, тільки фараони, імператори і наближені до них могли користуватися парасольками. Парасолі були 1,5 м заввишки і важили 2 кг.
 2. В Індії парасолю теж вважали символом багатства і влади. Що знатнішою була людина, то більше парасольок вона мала. Володар мав 13 парасольок, що символізували сонце і розташовані навколо нього 12 знаків зодіаку.
 3. У Тібеті білі або жовті парасолі вважаються символами духовної величі, а світську владу символізують парасолі з павиного пір’я. Зі Сходу парасолі перекочували в Давню Грецію, потім — у Рим, де ними користувалися лише жінки.
 4. У 2013 році Вулиця Парасольок з'явилася в Анталії. Вулиця Парасольок вражає своїм оформленням. Близько 600 парасольок найрізноманітніших кольорів ніби ширяють у повітрі. Строкаті барви парасольок створюють атмосферу веселощів і безтурботності і зовсім не нагадують про дощ.

5 неочікуваних фактів про парасольку

1. 1763 року у французькому королівському дворі провели опис майна. У переліку речей зустрічаються згадки про 11 кольорових парасольках з тафти і 3 з вощеної вуалі з золотим та срібним мереживом.

2. 1769 року в Парижі відкрився перший прокатний магазин парасольок від дощу.

3. У парасольках зберігали гаманці, трубки, письмове приладдя та інші дрібні предмети. З цією метою за спеціальним замовленням майстра вшивали в них потаємні кишеньки.

4. Існує два види парасольок: довгі парасолі-тростини і парасольки, які можна скласти в кілька разів - в 2, 3, 4 і навіть 5.


5. У США щорічно подається стільки заявок на патент у цій галузі, що в американській патентній службі 4 людини займаються винятково їх розглядом.


Немає коментарів:

Дописати коментар