середу 23 2020

Літературні історії зі смаком чаю☕️

 

    Кілька днів назад писала пост про день чаю і вже сьогодні вирішила повернутися до цієї смачної запашної і затишної теми. Цей напій заслуговує вашої уваги і є справжнім фаворитом, адже чай є найпопулярнішим напоєм  за статистикою. Він посідає перше місце у світі за популярністю, за ним слідує пиво. Лише в Ірландії та Англії пиво все-таки випереджає чай.

🫖Чай - Одне з чудес, подарованих світу Китаєм.

🫖
Багато письменників світу в своїх творах згадують сцени чаювань, описуючи традиції, смак чаю, звички героїв, пов'язані з вживанням цього напою.📚





📙Герой Артура Конан Дойла Шерлок Холмс часто вживає цею напій у тих випадках, коли йому треба продумати тактику майбутніх Дій.
📙У творі англійця Льюїса Керролла «Аліса в Країні Див» описується знаменита сцена божевільного чаювання, учасниками якої є головна героїня Аліса, Білий Кролик, Капелюшніков.
📙Також п'ють чай герої повісті японського письменника Ясунарі Кавабата «Тисяча журавлів», вірша Ліни Костенко «Бузиновий цар». У повісті Г. Квітки-Основ'яненка «Сердешна Оксана» офіцер зваблює сільську дівчину, пригощаючи її чаєм з вином.

🫖У часи Т.Г. Шевченка в Києві тільки-тільки починають пити чай.
📙У Абетці-енциклопедії «Шевченко від А до Я» розповідається, що улюбленим напоєм Шевченка БУВ чай. Про цю його пристрасть писали у своїх щоденниках друзі та колеги поета.
«Довгі вечори, - згадує Микола Костомаров про свої зустрічі з Шевченком в Києві в 1846 році, - просиджували ми влітку на Хрещатику в саду, за чаєм. Нескінченні велися між нами розмови і суперечки. Шевченко випивав склянку за склянкою зі словами: «А всипте, будьте ласкаві, ще чаю!»😉🫖
«За пів години до смерті Тарас Григорович випив свою останню склянку чаю з вершками», - згадує історик Олександр Лазаревського у «Останній день життя Т.Г. Шевченко ».

📗Родина Франків вирізнялась тим, що тут пили в основному чай. Письменник часто запрошував колег, студентів та друзів почаювати. До напою додавали смородинові листочки або сушені гілочки вишні. В домі Франків завжди був самовар. До речі, ВІН зберігається до сьогодення у Львівському меморіально-літературному музеї Івана Франка.
📙Багато письменників світу залишали проникливі висловлювання про чай:
🫖«Я повинен був пити багато чаю, бо без нього НЕ МІГ працювати. Чай вивільняє ті можливості, які дрімають в глибині моєї душі ». (Лев Толстой)
🫖«Якщо холодно, чай Вас зігріє. Якщо Вам жарко, він Вас охолоджує. Якщо у Вас настрій пригнічений - ВІН Вас підбадьорить, а якщо Ви збуджені - ВІН Вас заспокоїть ». (Вільям Гладстон)
🫖«Чай з бергамотом ... - необхідне ДОПОВНЕННЯ до магії світанку». (Бернар Вербер)
🫖«У житті людини набереться небагато годин, які були б приємнішими, ніж година, присвячена вечірньому чаю». (Генрі Джеймс)
🫖 «Чай - не просто напій . Коли чаювання стає ритуалом, воно розвиває вміння бачити велике у дрібницях ». (Мюріель Барбері «Елегантність їжачка»)
А як приємно у холодні зимові дні читати книги Із теплим горнятко надзви (чай) ного напою!
Пропоную вашій увазі «зігріваючу» добірку книг, присвячений найдавнішому і найпоширенішому напою.📚👇






«Дружина чайного плантатора» - опублікований 2015 року роман Дайни Джефферіс протягом півроку не покидав списків бестселерів. Автором чудово описана атмосфера Цейлону, Малайї та Англії першої половини минулого століття. І на цьому тлі розгортається вражаюча за силою історія кохання і втрати.





«Тисяча журавлів» - лірична повість, тлом для якої автор обрав чайну церемонію. Чайний обряд - стародавній звичай, доведений японською естетикою до рівня високого мистецтва. Суть його полягає в тому, щоб дати людині можливість подумати над життям, віддатися роздумам, очистити душу від буденних клопотів і суєти. Чайна церемонія покликана служити досягненню гармонійної єдності людини з природою та іншими людьми.


Збірка «Чайні замальовки» складається з дванадцяти оповідань. Усі вони написані від першої особи, але за цим «я» стоять персонажі різного віку, професій та життєвих обставин. Їх об’єднує те, що всі вони – українці, які опинилися в Америці. Зміна перспективи не могла не вплинути на їхню поведінку, погляди й смаки, але певні базові риси й проблеми так і лишилися з ними. Дія більшості оповідань відбувається в Америці та Україні.


Немає коментарів:

Дописати коментар