пʼятниця 31 2025

Інформ-дайджест «Методична і навчальна література» (в рамках методичного місячника)


    В рамках місячника методичної роботи в ДНЗ "Київське обласне вище професійне училище харчових технологій та ресторанного сервісу" в інтерактивній читальні презентовано інформ-дайджест "Методична та навчальна література", де можна працювати з паперовими носіями та перейти за QR-кодами на електронні версії підручників








Для ознайомлення з іншою літературою запрошуємо переходити за посиланнями та на сторінку блогу "Е-підручники", а також нові посилання:

Психологія 

Педагогіка

Методичні рекомендації На тему: «Організація роботи майстра виробничого навчання»

Методичний посібник на допомогу майстру виробничого навчання – початківцю

середа 29 2025

 

105 років тому не численне добровольче формування українських патріотів на кілька днів затримало наступ більшовицької армії на Київ. Тоді вони зробили неймовірне — дали відсіч і показали, що червона чума не зможе оволодіти Україною так просто.

Дорогоцінний час, виграний крутянами, показав світові, що відновлена Україна буде боротись. За рік УНР та ЗУНР, як наслідок, об’єдналися та проголосили про створення Соборної України. Герої Крут навічно вписали свої імена в історію державотворення і в пам’яті нашій, навіки, лишись непереможеними.

Вічна пам’ять і шана крутянам!
Слава Україні — Героям Слава 

неділя 26 2025

27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту

 

27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту фото 1
Проголошення дня пам’яті

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття цього документа.

Історія Голокосту

Голокост – це переслідування та масове знищення євреїв та інших соціальних груп, які здійснювали німецькі нацисти та їхні союзники під час Другої світової війни. Нацисти стверджували, що німецькі євреї зрадили Німеччину під час Першої світової війни та несуть відповідальність за її поразку.

Євреям наказували носити позначку на одягу – так звану «жовту зірку Давида». Їх виселяли з власних будинків та переселяли у гетто, де вони мали жити ізольовано від іншого населення. Також єв

Збереження пам’яті

Сьогодні масштаб Голокосту визнають у всьому світу. Він служить прикладом жахів геноциду, а також того, як певна поведінка може призвести до цього.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту по всьому світу триває флешмоб #WeRemember. Люди фотографуються з цими словами та викладають світлини у соцмережі, щоб нагадати, що ані Голокост як один із найбільших злочинів проти людяності, ані його жертви не забуті.

В Україні у Бабиному Яру вшановують пам'ять жертв Голокосту
В Україні у Бабиному Яру вшановують пам'ять жертв Голокосту
фото з відкритих джерел

В Україні зазвичай у День пам'яті жертв Голокосту проводять пам'ятну акцію у Бабиному Яру, а до меморіалів жертв Голокосту у різних містах приносять квіти та свічки.

День пам'яті жертв Голокосту – це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі.

понеділок 20 2025

10 років подвигу кіборгів



 Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні


    В Україні 20 січня відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Цього місяця минає вже 10 років із дня закінчення боїв за летовище.
За нелюдських умов, у практично повному оточенні, з мінімумом озброєння та під постійними російськими обстрілами – кіборги тримали оборону Донецького аеропорту. Він став одним із символів опору російським окупантам.
    Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових.

В інтерактивній читальні ДНЗ "Київське обласне вище професійне училище харчових технологій та ресторанного сервісу" розгорнуто тематичний стенд "242 дні героїчної оборони"

   

 Сьогодні на Донеччині тривають криваві бої таких масштабів, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни. Як у 2015 році ДАП став символом оборони Донеччини від російських окупантів, так сьогодні фортецями залишаються донецькі міста, зокрема Соледар і Бахмут, які демонструють усьому світові приклад української стійкості та мужності.