понеділок 09 2024

10 грудня - Міжнародний день прав людини!



    Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинався з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини.
Це сталося з абсолютно природних міркувань, так як всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію, коли розклад сил по тим чи іншим причинам змінювався, а суспільство все ж прагнуло деякої стабільності. У пору згадати знамениті слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».
У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів:
🔸Особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд.
🔸Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості.
🔸Політичні права, які мають на увазі і свободу совісті і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.
🔸Економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд.
🔸Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.
Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.
Після закінчення Другої світової війни Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН
У цей День ми приєднуємося до цієї ініціативи і бажаємо всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.
Пам’ятаємо, що кожен із нас повинен знати свої права і обов‘язки, поважати права інших людей та дбати про дотримання прав кожної людини.



☑“Твої друзі якісь не такі, не спілкуйся з ними” або “Навіщо тобі гроші, в тебе і так все є” - як часто таким словам коханої людини не надають значення і пропускають повз? А потім прагнення контролювати поведінку партнера пояснюють “Я просто піклуюсь про тебе”.
☑Такі історії стають кіносценаріями і допомагають вчасно розпізнати домашнє насильство, надихають на боротьбу з ним.
☑Пропонуємо добірку фільмів та серіалів про людей, які позбавляються токсичних стосунків і намагаються побудувати краще майбутнє для себе та своїх дітей попри всі труднощі.








четвер 05 2024

Казка “Воронина вечеря”, де усі слова починаються на “В”

 


Ворона вперше взялася варити вечерю. Внесла велике відро води, всипала в воду вівсянку. Варила-варила, вирішила виявити винахідливість: влила вершки, вкинула вчорашній вінегрет.
В відрі вирувало. Ворона вертілася всюдибіч: витягла високоякісну вермішель, відкрила вишневе варення, відщипнула вісімнадцять виноградин, відламала восьмушку ванілі. Все вкинула, вимішала…
Вариво видалось вельми вегетаріанським. Ворона вирішила вкрасти вирізку. Вигасила вогонь, вирушила в “Велес”. Відважно влетіла всередину. Всі відвідувачки “Велеса”, вгледівши ворону, влаштували вереск. Виручили випадкові військові: взялись виганяти вертихвістку віниками.
Втікаючи, ворона втрапила в віддалений від виходу відділ. Вгледіла “Віскас”. Вхопила. Вправно вилетіла.
Вдома відновила вогонь, вкинула в відро віднайдені вишкварки, вкрадений “Віскас”.
- Все, вистачить, – вимовила вголос.
Вдоволена вмостилась відпочивати.
Влетів ворон.
– Вау! Вечеря! Вельми вдячний! – вигукнув.
– Втомився, вельмишановний? Виголодився? Всідайся! – відповіла.
Ворона впевнено влила вариво в ваганки*, – виглядало вдало. Ворон взявся видзьобувати.
Враз – випрямився, витріщився!!!
Ворона викрикнула:
– Вдавився?! Викликати ветеринара?!
-Води, – вимовив втишено ворон, випльовуючи вариво.
Випив воду, відкашлявся.
– Відпустило… – видихнула ворона.
Вона відвернулась. Ворон вмить вилив вариво в відкрите вікно.
– Виїв все! – виголосив, віддаючи вороні випорожнені ваганки.
– Вечеря вдалась? – взялась вона випитувати.
Ворон вирішив відбрехатися (вважатиме вередою, втратяться взаємини).
Вдавано ввічливо вимовив:
– Вдалась… Вражений…
Ворона вийшла вимити ваганки .
Вдивляючись в відро відверто відразливого варива, ворон важко видихнув:
– Вмру…
Вернувшись, ворона весело відрапортувала:
– В вівторок варитиму вареники, випікатиму ватрушки!
Ворон випив валер’янки…

понеділок 02 2024

Національний тиждень дитячого читання



2 грудня стартує Національний тиждень дитячого читання, який триватиме до 8 грудня. Це чудова нагода об'єднатися всім навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.


Гаслом Тижня читання стало «Світло історій». У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.
Багато книжкових історій чекають на вашу увагу у нашій бібліотеці. Завдяки акції "Подаруй бібліотеці книгу" ми маємо 3 дитячі книги, тому й запрошуємо до читання вас та ваших діток. Читайте залюбки!